Кафедра неврологии и рефлексотерапии

Национальной медицинской академии последипломного образования им.П.Л. Шупика

Baner

Best Bridge – продажа оптом и в розницу товаров детской, женской гигиены, бумажной

гигиенической продукции, подгузников для взрослых, впитывающих пеленок

Лента новостей

Google+

Facebook

 

Актуальность проблемы лечения и диагностики умеренных когнитивных нарушений при гипертонической энцефалопатии неуклонно возрастает. Когнитивные функции являются одними из наиболее значимых составляющих, определяющих полноценное и адекватное функционирование личности. В литературе высказываются противоречивые мнения относительно использования электроэнцефалографии (ЭЭГ) в диагностике преддементных когнитивных нарушений (умеренных когнитивных нарушений).

Артеріальна гіпертензія (АГ) у теперішній час є однією з найбільш розповсюджених захворювань серцево-судинної системи, являється значущим і незалежним фактором ризику розвитку церебро-васкулярної патології. За даними офіційної статистики за 2008р.: в Україні на АГ страждає близько 11 млн. чоловік, серед яких про свою хворобу знають близько 80,8% людей міської місцевості и тільки 67,8% сільської, з яких лікуються тільки 23-24%, причому ефективно - 12-13%.

Протягом останніх десятиліть були опубліковані результати великої кількості досліджень, присвячених поширеності артеріальної гіпертензії (АГ). Ці дослідження прийшли до важливого висновку, що поширеність АГ значно варіює між країнами, незалежно від регіону, в якому проводилися дослідження.

Загальний стан здоров'я, навколишнє середовище та культура, екологія, вік населення можуть, принаймні частково, впливати на поширеність АГ. Найбільш впливають на підвищення артеріального тиску (АТ) – ожиріння, зловживання алкоголем та надмірне споживання солі.

Стратегія лікування ішемічного інсульту грунтується на уточненні провідного патогенетичного механізму, що призводить до судинно-мозкової недостатності, і його корекції, спрямованої на компенсацію дефіциту мозкової гемодинаміки і поліпшення обмінних процесів у мозковій тканині [1]. Зміни в соматичній і вегетативній нервовій системах відповідальні за порушення функції органів і систем з різними клінічними проявами, що визначають високий рівень захворюваності та летальності пацієнтів. Дослідження останніх років показали важливість підтримки близького до нормального рівня глікемії щодо профілактики судинних ускладнень діабету [1,2].

Еволюція формування судинної патології в кожному окремому випадку має суттєві відмінності, а концепція гетерогенності порушень мозкового кровообігу вже ні у кого не викликає сумнівів.
Порівняно новий підхід в історичному аспекті окреслив той факт, що не лише патологія самих мозкових судин, як прояв атеросклерозу або артеріальної гіпертензії, викликає цереброваскулярні розлади, як вважалося раніше, але і ураження екстракраніального відділу мозкового кровозабезпечення є не менш важливою причиною.

Запаморочення може бути симптомом багатьох патологічних станів. Коли в пацієнта з артеріальною гіпертензією (АГ) в анамнезі виникають скарги на головний біль і запаморочення, лікар найчастіше розцінює їх як ознаки хронічної цереброваскулярної патології. Однак у більшості випадків різноманітні неврологічні розлади, які супроводжують АГ, приховують за собою інші захворювання. У той же час багато хворих із запамороченням спостерігаються в лікарів різних спеціальностей з неправильними діагнозами й одержують неадекватне лікування.

 

На прийомі у лікаря сімейної медицини, а також у лікарів іншого фаху часто пацієнти скаржаться на підвищену втомлюваність, загальну слабкість.

По даним зарубіжних авторів, синдром хронічної втоми (СХВ) може зустрічатись до 4% серед первинних хворих. Хоча підвищена втомлюваність і постійне відчуття втоми може спостерігатись до 20% пацієнтів.

 

Найчастіше люди страждають на ГБ напруження – до 60-70%; на другому місці йде мігрень – 20-30%; по 4-6% приходиться на інші види первинних ГБ(кластерна цефалгія, інші тригемінальні автономні цефалгії та ін.) і симптоматичні ГБ.

Поділ ГБ на різні типи вперше було зроблено в Давній Греції й Давньому Римі.

В статті наведено обґрунтування принципів лікування та профілактики оперізуючого герпесу. В неврологічній практиці особливо актуальні вірус простого герпесу 1-го типу, який викликає менінгіт, енцефаліт, неврити черепних нервів, стоматит та ін; вірус простого герпесу 2-го типу викликає менінгіт, генітальний герпес, рецидивуючу радикулопатію; вірус варіцелла-зостер викликає вітряну віспу, оперізувальний герпес, менінгіт, енцефаліт, невралгії, невропатії, синдром Гійєна-Барре.

Статья посвящена изучению комплексного исследования 126 больных с тяжёлой черепно-мозговой травмой, сопровождающейся внутримозговой травматической гематомой и очаговым размозжением головного мозга, прошедших лечение в клинике нейрохирургии.

Использование современных диагностических методов исследования значительно изменило информационное обеспечение диагностического и лечебного процесса при различных очаговых поражениях головного мозга, в том числе травматических очаговых ушибов головного мозга.

В началоНазад12ВперёдВ конец
Страница 1 из 2