Кафедра неврологии и рефлексотерапии

Национальной медицинской академии последипломного образования им.П.Л. Шупика

Baner

Best Bridge – продажа оптом и в розницу товаров детской, женской гигиены, бумажной

гигиенической продукции, подгузников для взрослых, впитывающих пеленок

Лента новостей

Google+

Facebook

Итальянские кухни Brummel Cucine
Дилер ведущих итальянских фабрик. Гибкая ценовая политика
asteronline.ru
Юридическая фирма bls
Юридический форум. Агентство юридической безопасности
77advocat.ru
Зимнее пальто шубы женские модные. Модные зимние пальто пальто женское 2010 магазины Купить .
palto.su

 

Актуальность проблемы лечения и диагностики умеренных когнитивных нарушений при гипертонической энцефалопатии неуклонно возрастает. Когнитивные функции являются одними из наиболее значимых составляющих, определяющих полноценное и адекватное функционирование личности. В литературе высказываются противоречивые мнения относительно использования электроэнцефалографии (ЭЭГ) в диагностике преддементных когнитивных нарушений (умеренных когнитивных нарушений).

Артеріальна гіпертензія (АГ) у теперішній час є однією з найбільш розповсюджених захворювань серцево-судинної системи, являється значущим і незалежним фактором ризику розвитку церебро-васкулярної патології. За даними офіційної статистики за 2008р.: в Україні на АГ страждає близько 11 млн. чоловік, серед яких про свою хворобу знають близько 80,8% людей міської місцевості и тільки 67,8% сільської, з яких лікуються тільки 23-24%, причому ефективно - 12-13%.

Протягом останніх десятиліть були опубліковані результати великої кількості досліджень, присвячених поширеності артеріальної гіпертензії (АГ). Ці дослідження прийшли до важливого висновку, що поширеність АГ значно варіює між країнами, незалежно від регіону, в якому проводилися дослідження.

Загальний стан здоров'я, навколишнє середовище та культура, екологія, вік населення можуть, принаймні частково, впливати на поширеність АГ. Найбільш впливають на підвищення артеріального тиску (АТ) – ожиріння, зловживання алкоголем та надмірне споживання солі.

Стратегія лікування ішемічного інсульту грунтується на уточненні провідного патогенетичного механізму, що призводить до судинно-мозкової недостатності, і його корекції, спрямованої на компенсацію дефіциту мозкової гемодинаміки і поліпшення обмінних процесів у мозковій тканині [1]. Зміни в соматичній і вегетативній нервовій системах відповідальні за порушення функції органів і систем з різними клінічними проявами, що визначають високий рівень захворюваності та летальності пацієнтів. Дослідження останніх років показали важливість підтримки близького до нормального рівня глікемії щодо профілактики судинних ускладнень діабету [1,2].

Еволюція формування судинної патології в кожному окремому випадку має суттєві відмінності, а концепція гетерогенності порушень мозкового кровообігу вже ні у кого не викликає сумнівів.
Порівняно новий підхід в історичному аспекті окреслив той факт, що не лише патологія самих мозкових судин, як прояв атеросклерозу або артеріальної гіпертензії, викликає цереброваскулярні розлади, як вважалося раніше, але і ураження екстракраніального відділу мозкового кровозабезпечення є не менш важливою причиною.

Запаморочення може бути симптомом багатьох патологічних станів. Коли в пацієнта з артеріальною гіпертензією (АГ) в анамнезі виникають скарги на головний біль і запаморочення, лікар найчастіше розцінює їх як ознаки хронічної цереброваскулярної патології. Однак у більшості випадків різноманітні неврологічні розлади, які супроводжують АГ, приховують за собою інші захворювання. У той же час багато хворих із запамороченням спостерігаються в лікарів різних спеціальностей з неправильними діагнозами й одержують неадекватне лікування.

 

На прийомі у лікаря сімейної медицини, а також у лікарів іншого фаху часто пацієнти скаржаться на підвищену втомлюваність, загальну слабкість.

По даним зарубіжних авторів, синдром хронічної втоми (СХВ) може зустрічатись до 4% серед первинних хворих. Хоча підвищена втомлюваність і постійне відчуття втоми може спостерігатись до 20% пацієнтів.

 

Найчастіше люди страждають на ГБ напруження – до 60-70%; на другому місці йде мігрень – 20-30%; по 4-6% приходиться на інші види первинних ГБ(кластерна цефалгія, інші тригемінальні автономні цефалгії та ін.) і симптоматичні ГБ.

Поділ ГБ на різні типи вперше було зроблено в Давній Греції й Давньому Римі.

В статті наведено обґрунтування принципів лікування та профілактики оперізуючого герпесу. В неврологічній практиці особливо актуальні вірус простого герпесу 1-го типу, який викликає менінгіт, енцефаліт, неврити черепних нервів, стоматит та ін; вірус простого герпесу 2-го типу викликає менінгіт, генітальний герпес, рецидивуючу радикулопатію; вірус варіцелла-зостер викликає вітряну віспу, оперізувальний герпес, менінгіт, енцефаліт, невралгії, невропатії, синдром Гійєна-Барре.

Статья посвящена изучению комплексного исследования 126 больных с тяжёлой черепно-мозговой травмой, сопровождающейся внутримозговой травматической гематомой и очаговым размозжением головного мозга, прошедших лечение в клинике нейрохирургии.

Использование современных диагностических методов исследования значительно изменило информационное обеспечение диагностического и лечебного процесса при различных очаговых поражениях головного мозга, в том числе травматических очаговых ушибов головного мозга.

В началоНазад12ВперёдВ конец
Страница 1 из 2