Кафедра неврологии и рефлексотерапии

Национальной медицинской академии последипломного образования им.П.Л. Шупика

Baner

Best Bridge – продажа оптом и в розницу товаров детской, женской гигиены, бумажной

гигиенической продукции, подгузников для взрослых, впитывающих пеленок

Лента новостей

Google+

Facebook

Известно, что без правильного установления диагноза лечение не может быть эффективным. В процессе диагностики очень важно учитывать весь комплекс функциональных отклонений в организме, как целостной информационной системы, которая саморегулируется.

При этом возникает необходимость устранения внешних факторов, влияющих на качество диагностики, в том числе и индивидуальных особенностей врача, который использует электропунктурные методы (в частности Р.Фолля).

Основними поняттями китайської традиційної медицини є фундаментальна субстанція тіла людини, яка необхідна для підтримки нормальних життєвих функцій (Чі, Ци – в українській транскрипції) і канали (цзин), по яких вона рухається. Найдревніші ієрогліфи у вигляді піктограм представляють Чі в вигляді зерна з оболонками, які розпадаються. Три рисочки зверху символізують категорії: Небо, Землю і Людину, тобто проникнення Чі всюди. Канони китайської медицини говорять, що Чі може приходити від минулого Неба і від майбутнього Неба. З минулим Небом зв’язане все, що людина отримує від своїх батьків. В момент зачаття зливається Чі матері і батька, утворюючи первинну Чі (юань-Чі) майбутньої дитини, тобто спадкову Чі. До категорії Чі майбутнього Неба відносяться такі її види, які формуються і поповнюються вже після народження. Так, з повітрям, водою, їжею поступає основна Чі ( цзун-Чі).

Використання діагностичного метода Накатані для побудови лікувально-діагностичної системи з біологічним зворотним зв’язком

Комар А.Г., Лило Т.В., Пірожкова К.А.

(ДП "Український медичний центр сертифікації" МОЗ України,

ТОВ Науково-виробниче підприємство "ТехноКоМ", г. Киев, Україна)

Засоби електропунктурної діагностики дозволяють лікарю отримати об’єктивні дані про стан меридіанів та функціональних систем організму пацієнта. Вони можуть бути дієвим інструментом при формуванні рефлексотерапевтичної рецептури лікування та її коригуванні за результатами проведених сеансів. Таким чином, виникає система із біологічним зворотним зв’язком: дані електропунктурної діагностики (зрозуміло, разом із даними анамнезу, клінічної картини, результатами інших, в тому числі традиційних, діагностичних процедур) дозволяють формувати перелік точок для впливу та характер цього впливу, а оперативний контроль змін стану меридіанів, у результаті цього впливу, дозволяє проводити корекцію рецептури з метою досягнення максимальної ефективності.