Кафедра неврологии и рефлексотерапии

Национальной медицинской академии последипломного образования им.П.Л. Шупика

Baner

Best Bridge – продажа оптом и в розницу товаров детской, женской гигиены, бумажной

гигиенической продукции, подгузников для взрослых, впитывающих пеленок

Google+

Facebook

Частота інсульту у осіб з фібриляцією передсердь (ФП) становить близько 5% в рік. Пропорція інсультів, зумовлених ФП, у Фремінгемському дослідженні збільшується з 1,5% у віці 50-59 р. до 23,5% у 80-89-річних. Відсоток інсультів, що виникають на тлі ФП, збільшується з кожним десятиліттям з 6,5% у віці 50-59 р. до 30,7% у 80-89-річних

Науковці багатьох країн переконливо продемонстрували, що екстрене обстеження в умовах спеціалізованого амбулаторного закладу та швидкий початок лікування дозволяє різко знизити ризик послідуючого інсульту (Ощепкова Є.В., 2004; Гусєв Є.І., Гехт А.Б., 2007). Ефективність програм, які реалізовувались в ТІА-клініках, можливо пояснюються швидким встановленням діагнозу, своєчасним початком вторинної профілактики інсульту та оптимізацією профілактичних закладів після уточнення причини ТІА (Волошин П.В., Міщенко Т.С, 2009). Основою профілактичних ішемічних засобів залишається комплексна корекція факторів ризику.

Мозковий інсульт у даний час є однією з головних причин смертності та інвалідизації населення планети. Актуальна ця проблема і в Україні, де щороку реєструється 100-110 тисяч випадків інсульту, і, відповідно, зростає відсоток інвалідизації після інсульту. З огляду на таку статистику великого значення набуває питання створення реабілітаційних програм для постінсультних хворих. Ефективна реабілітація можлива лише за умови активної участі хворого в реабілітаційних заходах.

Оскільки асимптомний інсульт відрізняється від звичайного переважно розміром вогнища, та локалізацією, фактори ризику у них однакові. Серед них можна виділити (данні «Первичная и вторичная профилактика инсульта Рекомендации AHA/ASA (2010-2011 гг.):

Ті, що не підлягають зміні :

Асимптомний інсульт –інфаркт мозку, що не супроводжується чіткою вогнищевою симптоматикою, що б дозволяла встановити діагноз інсульт, та переважно є знахідкою при проведенні обстежень голови за допомогою методик нейровізуалізації (КТ чи МРТ) чи посмертно при розтині, і, є найбільш поширеним типом інсультів[1].

Інсульт є третьою по значущості причиною смертності і головною причиною тяжкої, довготривалої втрати працездатності. Незважаючи на впроваджену в практику охорони здоров’я програму профілактичних заходів та повсякденне вдосконалення якості надання невідкладної допомоги пацієнтам із гострою церебральною патологією, рівень захворюваності на мозкові інсульти та смертності від них в Україні залишаються вищими, ніж у розвинутих країнах.

Статья посвящена изучению комплексного исследования 126 больных с тяжёлой черепно-мозговой травмой, сопровождающейся внутримозговой травматической гематомой и очаговым размозжением головного мозга, прошедших лечение в клинике нейрохирургии.

Использование современных диагностических методов исследования значительно изменило информационное обеспечение диагностического и лечебного процесса при различных очаговых поражениях головного мозга, в том числе травматических очаговых ушибов головного мозга.

В статті наведено обґрунтування принципів лікування та профілактики оперізуючого герпесу. В неврологічній практиці особливо актуальні вірус простого герпесу 1-го типу, який викликає менінгіт, енцефаліт, неврити черепних нервів, стоматит та ін; вірус простого герпесу 2-го типу викликає менінгіт, генітальний герпес, рецидивуючу радикулопатію; вірус варіцелла-зостер викликає вітряну віспу, оперізувальний герпес, менінгіт, енцефаліт, невралгії, невропатії, синдром Гійєна-Барре.

 

Найчастіше люди страждають на ГБ напруження – до 60-70%; на другому місці йде мігрень – 20-30%; по 4-6% приходиться на інші види первинних ГБ(кластерна цефалгія, інші тригемінальні автономні цефалгії та ін.) і симптоматичні ГБ.

Поділ ГБ на різні типи вперше було зроблено в Давній Греції й Давньому Римі.

В началоНазад1234ВперёдВ конец
Страница 1 из 4